podcast
Bár dolgozott más rendezőkkel is, elsősorban Mundruczó Kornél állandó színésznőjeként és munkatársaként gondoltunk rá sokáig. A Deltában alakított…
továbbmagazin
A Zerót megelőzi a híre, és jó okkal. Nemes Gyula rendező éppúgy lázadozik a kortárs filmes konvenciók ellen, mint anarchista terrorista hősei a…
továbbhír
Augusztus 15-én kezdődik a 20. szarajevói filmfesztivál: a különböző válogatásokban összesen kilenc magyar film lesz látható, a játékfilmes zsűri…
továbbmagazin
A harmincas évei elején járó, csontsovány, játékos mosolyú színésznőt mindenki ismeri, aki kicsit is jártas a mai magyar filmben. A lassan 32 éves…
továbbhír
A Dési-Móray alkotópáros Valaki vacsorára és Groó Diana Regina című műve indul a hétvégén kezdődő szarajevói filmfesztiválon, amely a Balkán…
továbbhír
Kiemelkedő érdeklődés övezte Nemes Gyula Zéró címmel készülő filmjének bemutatkozását Karlovy Varyban a filmfesztivál szakmai fórumán - tudatta a…
továbbhír
Tóth Orsival a főszerepben forgatta első játékfilmjét, a Titanic Filmfesztivál versenyszekciójában vetített Csendesek című filmet Ricky Rijneke -…
továbbhír
Adrian Sitaru román-magyar koproduckióban és Eurimages támogatással készült második nagyjátékfilmje, a Szívből jövő szeretetből, amelyben szerepet…
továbbhír
Szomjas György díszvendég lesz a genfi CAC-Voltaire filmművészeti központban, Nemes Jeles László különdíjat kapott a fanoi filmfesztiválon, és Tóth…
továbbmagazin
Diadalmaskodtak a politikai témájú filmek, de szó sincs politikai döntésről. Magyar film nem, de magyar színésznők voltak a Lidón. (A képen a…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié